Pierwsza porada

Każda księgarnia stacjonarna czy księgarnia internetowa w swojej ofercie posiada nie tylko podręczniki, ale także inne opracowania, które sprawdzą się przy powtórkach. Najpopularniejsze jest vademecum maturalne, w którym treść jest uporządkowana, podana w skróconej formie, a całość napisana jest w przystępnym dla ucznia języku.

5 porad – jak dobrze zdać maturę


Autor zdjęcia: BCcampus_News

Uczenie się do matury powinno odbywać się nie tylko systematycznie i intensywnie, ale przede wszystkim musi opierać się na właściwie dobranych materiałach i środkach dydaktycznych. W przygotowaniach bardzo pomocne okazują się podręczniki szkolne, dzięki którym możliwe jest powtarzanie treści zgodnie z wymaganiami zawartymi w podstawie programowej. Podręczniki najczęściej na końcu rozdziału posiadają ćwiczenia, pytania kontrolne, które pozwolą na sprawdzenie stanu wiedzy.

Druga porada

Niestety w przygotowaniach nie pomogą ani tanie podręczniki, ani drogie, ani najlepsze repetytorium, jeśli maturzysta nie będzie pracował intensywnie i regularnie. Przygotowania to mają być powtórki, a nie uczenie się materiału.

Bez względu na to czy maturzysta zainwestował w podręczniki, przejrzał materiał, który zawierają podręczniki do gimnazjum, aby przypomnieć podstawy, czy korzysta z kart pracy dla maturzysty, powinien zapisać się na kurs przygotowujący do matury. Tego rodzaju kursy są nastawione na właściwe przygotowanie ucznia do matury. W tym przypadku jednak bardzo ważna jest samodyscyplina, ponieważ zajęcia wymagają systematycznego chodzenia i opracowywania danego materiału. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że w każdej problemowej sytuacji można poprosić o pomoc nauczyciela prowadzącego.